Home / Sport / Iniesta dëshiron të pensionohet te Barça

Iniesta dëshiron të pensionohet te Barça

Spekulimet rreth të ardhmes së 29 vjeçarit u përhapën kur reprezentuesi spanjoll refuzoi kontratën e re të ofruar nga klubi katalunas, por ai ka thënë se do të ishte një “ëndërr” për të nëse luan me ngjyrat e Barcelonës.

Andres Iniesta ka shprehur dëshirën që të përfundojë karrierën e tij në Barcelona, pas spekulimeve të fundit se ai nuk do të nënshkruajë kontratën e re me klubin.

Spekulimet rreth të ardhmes së 29 vjeçarit u përhapën kur reprezentuesi spanjoll refuzoi kontratën e re të ofruar nga klubi katalunas, por ai ka thënë se do të ishte një “ëndërr” për të nëse luan me ngjyrat e Barcelonës.

“Klubi dhe unë duam të njëjtën gjë- të mbyllim marrëveshjen”, ka thënë ai për RAC1.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *