Home / Lajme / Maqedoni / Kontrollen vozitësit e shpejtë! (VIDEO)

Kontrollen vozitësit e shpejtë! (VIDEO)

Tetovë, 22 tetor – Stacioni policor për siguri në komunikacionin rrugor në Tetovë, dje i ka forcuar aktivitetet kontrolluese në rajonin e Tetovës.

Drejtuesit e automjeteve në Tetovë janë kontrolluar për shpejtësinë gjatë vozitjes dhe për përqindjen e alkoolit. Sipas policisë katër nga të kontrolluarit kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar dhe janë përgaditur tre fletpagesa dhe një ftesë për pagesë të dënimit. Aktivitete të këtij lloji planifikohet që të bëhen edhe në periudhën e ardhshme, në kohë të ndryshme të ditës dhe në lokacione të ndryshme, me qëllim që të zbulohen dhe largohen nga komunikacioni të gjithë ata që nuk e respektojnë ligjin ose që i thyejnë rregullat në komunikacion.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *