Home / Lajme / Maqedoni / Kronika e zezë (VIDEO)

Kronika e zezë (VIDEO)

Tetovë, 18 Tetor – Kapet tetovari me pistoletë të modifikuar dhe rasti i dyt thot se 56 vjeçari denoncon se është rahur nga familjarët.

Policia e Tetovës, ka njoftuar se të enjten mbrëma rreth orës 20.00, në rrugën “Lupço Momirovski”, në Tetovë, gjatë legjitimimit të tetovarit J.T, tek ai është gjetur një pistoletë me gaz i modifikuar “Zastava”, kalibri 6, 35 milimetër dhe një kornizë me katër plumba.”Pistoleta dhe plumbat janë marrë për analizë ndërsa J.T dhe është arrestuar në stacionin policor në Tetovë. Pas bisedës I njejti është lëshuar, por pas zbardhjes së të gjitha detajeve do të parashtrohet padi penale”, informon SPB-ja në Tetovë.

56 vjeçari denoncon se është rahur ga familjarët

Një 56 vjeçar nga Bërvenica ka denoncuar se më 16 tetor është sulmuar fizikisht nga vëllau, nusja dhe nipi. “Që të tre kanë pasur raporte të prishura familjare dhe kanë jetuar në një shtëpi të përbashkët, dhe sipas rrëfimit të tij, pa asnjë arsye dhe shkak, kanë filluar ta godasin me grushta dhe më pas i kanë shkatërruar edhe objetin ndihmës. Pas rahjes, sipas fjalëve të ZH.J, ai ka marrë lëndime të dukshme në kokë dhe në trup dhe më pas është drejtuar ëpr ndihmë në Spitalin Klinik të Tetovës. Në ndërkohë përmes telefonit rastin e ka denoncuar në polici dhe ka kërkuar ndjekje penale. Gjatë ditës së premte tre personat e akzuar janë ftuar në SPB-në e Tetovës dhe janë marrë masa për zbardhjen e detajeve rreth këtij rasti”, njofton SPB-ja e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *