Home / Lajme / Maqedoni / Kryeministri Gruevski në raport tek Fyle

Kryeministri Gruevski në raport tek Fyle

25 tetor-Gruevski dje u takua me sekretarin e përgjithshëm të Shërbimit evropian për punë të jashtme, Pjer Vimont, me drejtorin e Drejtorisë së BE-së për zgjerim, Kristian Danielson dhe me kryeministrin bullgar, Plamen Oresharski.

Kryeministri Nikolla Gruevski, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, sot do të zhvillojë një takim me eurokomisarin për zgjerim, Shtefan Fyle.

Raporti i progresit i Komisionit Evropian për Maqedoninë, zhvillimet e brendshme politike si dhe zgjidhja e kontestit të emrit do të jenë temat e takimit Fyle – Gruevski.

Gruevski dje u takua me sekretarin e përgjithshëm të Shërbimit evropian për punë të jashtme, Pjer Vimont, me drejtorin e Drejtorisë së BE-së për zgjerim, Kristian Danielson dhe me kryeministrin bullgar, Plamen Oresharski.

Kryeministri Gruevski në kuadër të Samitit të Partive popullore evropiane realizoi edhe disa takime bilaterale.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *