Home / Lajme / Rajon / Kukës, plagosen 5 persona

Kukës, plagosen 5 persona

Kuks, 11 Tetor – 5 persona janë plagosur në një aksident të ndodhur paraditen e të premtes në aksin Ura e Drinit Zi-Morinë, pjesë e autostradës.

Aksidenti ka ndodhur poshte turizmit te ri te qytetit te Kukesit kur nje automjet tip Benx me targa AA 194 GM ka dale nga rruga duke rene disa metra poshte saj.

Ne mjet ndodheshin 5 persona. Per pasoje jane plagosur rende shtetasit Pellumb e Drita Derveni bashkeshorte dhe ne gjendje me te lehte jane plagosur shtetaset Brisida Taga, Luljeta Turku dhe Liljana Ajazi.

Personat kane qene duke udhetuar ne drejtim te Kosoves.Te demtuarit jane derguar menjehere ne spitalin e qytetit ku kane mare ndihmen mjeksore dhe 2 te demtuarit me rende jane transportuar drejt spitalit ushtarak Tirane. Policia po heton ne lidhje dhe si shkak i aksidentit mendohet te jete shpejtesia e madhe ne kthese. Te aksidentuarit jane nga Fushe-Kruja.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *