Home / Sport / M.United ofertë urgjente për Januzaj

M.United ofertë urgjente për Januzaj

Pas shkëlqimit të tij në përballjen që patën Djajtë e Kuq ndaj Sunderland, ku i siguroi fitoren me dy supergola,kanë bindur më në fund zyrtarët e klubit që t’i bëjnë ofertën e tyre zyrtare për rinovimin e kontratës, e që siç bëjnë të ditur mediat angleze, ajo është prej 60 mijë funtash në javë.

Manchester United ka bërë ofertën e parë zyrtare për superyllin tonë me pasaportë belge, istogasin Adnan Januzaj.

Pas shkëlqimit të tij në përballjen që patën Djajtë e Kuq ndaj Sunderland, ku i siguroi fitoren me dy supergola,kanë bindur më në fund zyrtarët e klubit që t’i bëjnë ofertën e tyre zyrtare për rinovimin e kontratës, e që siç bëjnë të ditur mediat angleze, ajo është prej 60 mijë funtash në javë. 18 vjeçari produkt i akademisë së Anderlechtit dhe i rritur nga Feguson, kontrata aktuale i përfundon pas tetë muajsh, por shumë klube janë të mirënjohura janë të interesuara të kenë shërbimet e tij.

Për Januzajn fjalë lavdi kanë thurur edhe bashkëlojtarët e tij e veçanërisht ëayne Rooney duke e cilësuar si një mjeshtër të topit edhe pse i ri ai ka aftësi të mëdha, ku shumë lojtarë të rinj sikurse ai janë shumë të ndrojtur ai luan sikur të ishte shumë i pjekur dhe ka mjaft vetëbesim në vetveten që e bën të veçantë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *