Home / Lajme / Maqedoni / Multikultura organizon debat me temën multikulturalizimi (VIDEO)

Multikultura organizon debat me temën multikulturalizimi (VIDEO)

Tetovë, 31 tetor – Shoqata joqeveritare Multikultura në bashkëpunim me shoqatën Antiko dhe dy shkollat e mesme 8 shtatori dhe Gjorçe Stojçevski, kanë organizuarë debate me temën Multikulturalizimi.

Shoqata joqeveritare Multikultura ka si qëllim kryesor i këtij debati është zhvillimi temën së multikulturalizimin në institucionet shkollore dhe futjen e kësajë teme në plan programin shkollorë.

Arlinda Mazallami përfaqësuese nga miltikukltura thotë se kjo inicativë është duke u përkrahurë edhe nga komuna e tetovës, ndërsa financohet nga unioni evropian.

Ky debat organizohet në kuadër të projektit “ përmes aktivizimit të të rinjve drejtë bashkëjetesës në shoqëri”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *