Home / Lajme / Maqedoni / Rahje në Shkup mes nxënësve shqiptar dhe atyre maqedon

Rahje në Shkup mes nxënësve shqiptar dhe atyre maqedon

Shkup, 04 Tetor – Një incident i radhës ndëretnik ka ndodhur midis nxënësve shqiptarë dhe maqedonas në shkollën e mesme të mjekësisë në Shkup.

Sipas njoftimeve, bëhet fjalë për një përleshje të dhunshme midis nxënësve maqedonas dhe atyre shqiptar para oborrit të shkollës së mesme të mjekësisë ‘Pançe Karagjazov’ në Shkup. Burime policore kanë theksuar se kanë nisur hetimet për të ndriçuar incidentin dhe se bëhet fjalë për një zënkë paraprake.

Një incident tjetër i dhunshëm ka ndodhur në shkollën e mesme “Dimitar Vllahov” në Shkup, një përleshje midis nxënësve, me ç`rast bëhet fjalë për një incident ndëretnik.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *