Home / Lajme / Maqedoni / Reis Sulejman ef. Rexhepi uron Kurban Bajramin

Reis Sulejman ef. Rexhepi uron Kurban Bajramin

Shkup, 13 Tetor – Reis Sulejman ef. Rexhepi uron për shumë vjet festa e Kurban-Bajramit! Allahu ju bekoft dhe paçit mëshira e Tij për jetë e mot!

Në emër të BFI të RM, në emër të organeve dhe institucioneve të saja drejtuese si dhe në emrin Tim personal të gjithë myslimanëve të këtij nënqielli dhe atyre që janë pjesë e jonë e pandashme në diasporë, si dhe mbarë myslimanëve gjithandej ku gjinden dhe veprojnë në botë ua uroj festën madhështore të Kurban Bajramit me shpres dhe lutje tek Allahu i Plotëfuqishëm që t’i pranoj ibadetet, adhurimet e ndryshme, aktin dhe simbolin e sakrificës dhe veprat tona të sinqerta dhe të bereqetshme.

Urime për shumë vjet festa e Kurban-Bajramit! Allahu ju bekoft dhe paçit mëshira e Tij për jetë e mot!

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *