Home / Lajme / Maqedoni / Saraj: Vëllai vret vëllanë

Saraj: Vëllai vret vëllanë

Saraj, 27 tetor – Në një përleshje fizike midis dy vëllezërve në Saraj të Shkupit, njëri prej tyre ka ndërruar jetë, si pasojë e plagëve nga therrja me thikë.

Në një përleshje fizike midis dy vëllezërve në Saraj të Shkupit, njëri prej tyre ka ndërruar jetë, si pasojë e plagëve nga therrja me thikë.

Konflikti ka shpërthyer midis dy vëllezërve Sabedin R, 29 vjeç dhe Bashkim R, 37 vjeç, me ç`rast ky i fundit më në moshë ka nxjerrë thikën dhe ka therrur vëllain më të vogël, duke i shkaktuar plagë të rënda.

Menjëherë i plagosuri është dërguar në Klinikën e Shkupit, mirëpo për fat të keq ka ndërruar jetë, nga plagët e rënda. Policia menjëherë ka arrestuar vëllain vrasës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *