Home / Lajme / Rajon / Serbi, protesta të mëdha kundër Erdogan

Serbi, protesta të mëdha kundër Erdogan

26 Tetor… Vesti online-Beograd njofton se rreth 15 mijë protestues janë mbledhur jashtë parlamentit të Serbisë

Vesti online-Beograd njofton se rreth 15 mijë protestues janë mbledhur jashtë parlamentit të Serbisë pas një “marshimi të gjatë” në Beograd kundër kryeministrit turk Rexhep Tajip Erdogan.

Të paktën 16 persona kanë mbetur të plagosur pasi policia serbe përdori gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë protestuesit që protestuan kundër fjalimit të kryeministrit turk në Prizren, me çrast përdori thënien, Kosova është Turqi, Turqia është Kosovë, transmeton Fishmedia.

Protesuesit kanë brohoritur me parullat “Kosova është Serbi e jo Turqi”

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *