Home / Lajme / Maqedoni / Shkup: Rrihët 18-vjecari nga grupi i dhunshëm në Kapishtec

Shkup: Rrihët 18-vjecari nga grupi i dhunshëm në Kapishtec

Shkup, 05 Tetor – Shkup, 5 tetor – Në rrugën “Anton Popov” lagjja “Kapishtec” në Shkup, dje pasdite rreth orës 18.30, nga një grup i dhunshëm sikurse shumë herë deri tani, është rrahur 18-vjecari А.I. nga Shkupi.

Si shumë herë deri tani, gjatë rrahjes së të rinjve në këtë pjesë të Shkupit, identiteti i grupit të dhunshëm ngelet akoma i panjohur, njofton Lajm.

Grupi i dhunshëm, shkupjanit 18-vjecar i ka shkaktuar lëndime serioze në trup dhe në kokë. Policia thotë se po ndërmerr të gjitha masat e nevojshme ligjore për të ndriçuar rastin dhe për të kapur autorët.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *