Home / Lajme / Maqedoni / Ulen çmimet e derivateve të naftës

Ulen çmimet e derivateve të naftës

7 tetor-Çmimi i EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të ulet për 1,5 denarë dhe një litër naftë EUROSUPER BS-95 do të kushtoj 78,00 denarë, kurse EUROSUPER BS-98 për 79,50 denarë.

Nga mesnate do të ulen çmimet e drivateve për 2,79 për qind.

Çmimi i EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të ulet për 1,5 denarë dhe një litër naftë EUROSUPER BS-95 do të kushtoj 78,00 denarë, kurse EUROSUPER BS-98 për 79,50 denarë.

Çmimi i naftës Dizel ulet për 2 denarë, dhe çmimi i shitjes do të jetë 69,50 denarë.

Çmimi i vajit ekstra të leht për amvisëri lirohet për 2,50 denarë për litër me çfar do të shitet për 58 denarë. Çmimi i Mazutit lirohet për 1,278 den/kg, dhe çmimi të M-1 do të jetë 40,943 den/kg.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *