Home / Lajme / Maqedoni / Aksion i madh i DHP-së dhe policisë në Studeniçan

Aksion i madh i DHP-së dhe policisë në Studeniçan

6 nëntor-
“Nëse DHP po zhvillon aksion për kontroll mbi lokalet afariste në fshat atëher pse është i nevojshëm një numër kaq i madh i pjestarëve të policisë. Aksion po zhvillohet në fshat në orët kur fëmijët qarkullojnë për të shkuar në shkollë.Kjo po na shqetëson shumë”, thotë N.I. nga fshati Studeniçan për portalin ExPress.mk.

Mëngjesi i së mërkurës nuk i gjeti të qetë banorët e fshatit Studeniçan të Shkupi pasiqë në orët e para të ditës inspektorë të Drjtorisë së të Hyrave Publike (DHP) të shoqruar nga një numër i madh i pjestarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) janë vërsulur mbi pronat e afaristëve lokal në këtë fshat.

Banorët e fshatit Studeniçan të shqetësuar për këtë situat alarmante thonë se pjesmarraja e madhe e policisë po shqetëson ato dhe fëmijët e tyre.

“Nëse DHP po zhvillon aksion për kontroll mbi lokalet afariste në fshat atëher pse është i nevojshëm një numër kaq i madh i pjestarëve të policisë. Aksion po zhvillohet në fshat në orët kur fëmijët qarkullojnë për të shkuar në shkollë.Kjo po na shqetëson shumë”, thotë N.I. nga fshati Studeniçan për portalin ExPress.mk.

Nga komuna e Studeniçanit bëjnë të ditur se po ndjekin me vëmendje situatën dhe se sipas nevojës do të dilet edhe me qëndrim zyrtar nga komuna.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *