Home / Lajme / Maqedoni / Albafone nënshkroi interkoneksionin me T-Mobile, ‘tani lirshëm pa problem – Shqip!’

Albafone nënshkroi interkoneksionin me T-Mobile, ‘tani lirshëm pa problem – Shqip!’

Kompania e re celulare shqiptare “Albafone” informoi sot se ka nënshkruar marrëveshjen e interkoneksionit me kompaninë celuare T-Mobile dhe T-Home.

Me këtë marrëveshje rrjeti celular i Albafone do të funksionojë me këtë rrjet.

“Ju informojmë se interkoneksioni me T-Mobile dhe T-Home u nënshkrua dhe që nga ky moment mund të na lajmërohen të gjithë ata që e përdorin këtë rrjet. Përderisa, përdoruesit e operatorit Vip do të mund të na thirrin javën e ardhshme”, theksuan sot nga “Albafone”, duke shtuar se të gjitha vështirësitë dhe pengesat tashmë u tejkaluan dhe se “tani lirshëm pa problem – SHQIP!”.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *