Home / Sport / Arsenali forcon kreun

Arsenali forcon kreun

Arsenali ishte komod në fitoren prej 2-0 përballë Southamptonit në Emirates.

Ndeshja filloi me 15 minuta vonesë për shkak të problemeve me transportin lokal.

Pas përpjekjeve të dobëta të portierit mysafir për ta eliminuar rrezikun, Olivier Giroud e vodhi topin dhe shënoi (22’).

Një ndërhyrje të gabuar të Fontes në Mertesacker, arbitri e ndëshkoi me penalti dhe Giroud ishte i saktë nga pika e bardhë (86’).

Pas kësaj fitoreje, Arsenali rrit diferencën në katër pikë ndaj Liverpoolit që këtë xhiro barazoi në derbin lokal ndaj Evertonit (3-3).

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *