Home / Lajme / Maqedoni / Banorët e Gjermës përballen me problemin e grumbullimit të ujit

Banorët e Gjermës përballen me problemin e grumbullimit të ujit

18 nëntor-Kryetari i bashkësisë lokale Remzi Asani thotë se me vite të tëra sidomos në kohën e vjshtës dhe pranverës ku ra pë reshura të shiut ne jemi duke u përballur me këtë problem.

Ka disa vite që banorët e fshatit Gjermë nuk përfillën nga pushteti lokal. Ata thonë se sa herë ka të reshura përballen me grumbullim të ujit në një pjesë të rrugës që të çon në këtë fshat.

Kryetari i bashkësisë lokale Remzi Asani thotë se me vite të tëra sidomos në kohën e vjshtës dhe pranverës ku ra pë reshura të shiut ne jemi duke u përballur me këtë problem.

Në një bisedë telefonike drejtori i ndërmarrjes publike komunale Tetova Tetovë Xhelal Ceka tha se edhe pse në ndërmarrje deri më tani nuk kemi marrë asnjë kërkesë për pastrimin e këtij ujit dhe zgjidhjen këtij problemi, ai premtoi se më së voni deri gjatë ditës së nesërme do të nxjerr një ekipin në teren ku do të bëj pastrimin e këtij uji.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *