Home / Sport / Barcelona e ka akaparuar portierin Pepe Reina

Barcelona e ka akaparuar portierin Pepe Reina

Madje, lojtarë si Xavi, Iniesta dhe Pique kanë kërkuar që të vijë pikërisht Reina, me të cilin kanë edhe një shoqëri të ngushtë në ekipin kombëtar të Spanjës.

Zbulohet klauzola që ka portieri Pepe Reina me Liverpoolin, klubi që ka pronësinë e lojtarit të huazuar te Napoli.

Bëhet fjalë për favorizimin që i bëhet Barcelonës, pasi katalonasit janë i vetmi klub që mund ta blejë për 5 milionë euro, pa hyrë fare në bisedime me anglezët. Kjo tregon qartë se gardiani spanjoll edicionin e ardhshëm do jetë pjesë e Barcelonës, e cila ka kohë që kërkon një portier me eksperiencë për sezoni e ardhshëm.

Madje, lojtarë si Xavi, Iniesta dhe Pique kanë kërkuar që të vijë pikërisht Reina, me të cilin kanë edhe një shoqëri të ngushtë në ekipin kombëtar të Spanjës.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *