Home / Lajme / Maqedoni / ” DUKE PRITUR ËNDRRËN ” nga Fatjona Geci (VIDEO)

” DUKE PRITUR ËNDRRËN ” nga Fatjona Geci (VIDEO)

Tetovë, 13 nëntor – Shkrimtarja nga Shqipëria Fatjona Geci sot në amfiteatrin e fakultetit të arteve në USHT ka bërë Promovimin e vepërës së pestë “Duke pritur ëndrrën”.

Në këtë promovim kanë marrë pjesë shkrimtarë nga Maqedonia, profesor dhe studentë të USHT-së. Autorja Fatjona Geci thotë se kjo është vepra e parë që promovohet në Tetovë ndërsa kjo është vepra e pestë e saj. Në këtë libër janë përfshirë rreth 80 poezi të cilët ajo i ka shkruar gjatë katër viteve më radhë dhe për këtë arsye ky libër për të është një libër më i vacant se të tjerët.

Redaktori i librit profesor Salajdin Saliu thotë se poezia është një pasuri shpirtërore dhe për cdo njeri dhe ajo si e tillë do të ekzistojë cdo herë. Fjalë përshëndetëse pati edhe drejtori i pallatit të kulturës Haki Fazliu ndërsa promovimi i këtij libri u shoqërua edhe me program të pasur kulturo- artistike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *