Home / Sport / Ergys Kaçe bëhet i Lazios

Ergys Kaçe bëhet i Lazios

Është Lazio është skuadra që ka shfaqur interes për mesfushorin e kombëtares shqiptare dhe mesa duket, largimi i tij nga PAOK-u është vetëm çështje detajesh pasi në një shkrim të publikuar orët e fundit, faqja e internetit “asport.info” konfirmon se lojtari i lindur në Korçë do të udhëtojë drejt Romës për të hedhur firmën në kontratën e propozuar nga presidenti Claudio Lotito dhe Drejtori Sportiv, Igli Tare.

Siç duket destinacioni i radhës për mesfushorin e Kombëtares sonë, Ergys Kaçe është Italia, dhe atë që nga janari.

Është Lazio është skuadra që ka shfaqur interes për mesfushorin e kombëtares shqiptare dhe mesa duket, largimi i tij nga PAOK-u është vetëm çështje detajesh pasi në një shkrim të publikuar orët e fundit, faqja e internetit “asport.info” konfirmon se lojtari i lindur në Korçë do të udhëtojë drejt Romës për të hedhur firmën në kontratën e propozuar nga presidenti Claudio Lotito dhe Drejtori Sportiv, Igli Tare.

Ndërkohë, konfirmime vijnë edhe nga vetë lojtari në faqen e tij në Facebook, ku konfirmon se shumë shpejt do të veshë fanelën bardhekaltër. Gjithsesi, këto janë disa të dhëna të pjesshme pasi nuk është konfirmuar që kjo faqe i përket dhe kontrollohet nga vetë futbollisti që po kalon një periudhë të vështirë në Selanik që pas publikimit të fotos me bluzën ku shfaqej logoja e UÇK-së.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *