Home / Sport / FIFA publikon listën për golin më të bukur

FIFA publikon listën për golin më të bukur

Në listën paraprake, nga e cila do të mbesin në garë vetëm 3 realizime në fund, spikasin golat e Ibrahimoviq ndaj Anglisë, Di Natales në stil “alla” Van Bastern me Chievon apo dhe ai i lojtarit me origjinë shqiptare, Gjergji Kone ndaj Napolit në Serinë A, transmeton “Supersport”.

FIFA ka publikuar këtë listën e golave më të bukur të vitit 2013, të cilët janë në garë për çmimin Puskas.

Në listën paraprake, nga e cila do të mbesin në garë vetëm 3 realizime në fund, spikasin golat e Ibrahimoviq ndaj Anglisë, Di Natales në stil “alla” Van Bastern me Chievon apo dhe ai i lojtarit me origjinë shqiptare, Gjergji Kone ndaj Napolit në Serinë A, transmeton “Supersport”.

Risia është se për herë të parë në nominime janë përfshirë dhe dy gola të realizuara nga futbollistet femra.

Ja 10 kandidaturat e paraqitura nga FIFA
Peter Ankersen – 10 August 2013 – Esbjerg fB v. Aarhus GF – SAS Ligaen (Denmark)
Lisa De Vanna – 01 June 2013 – Sky Blue FC v. Boston Breakers – NWSL
Antonio Di Natale – 07 April 2013 – Udinese Calcio v. AC Chievo Verona – Serie A
Zlatan Ibrahimoviq‡- 13 November 2012 – Sëeden v. England – International Friendly
Panagiotis Kone – 16 December 2012 – SSC Napoli v. Bologna FC 1909 – Serie A
Daniel Luduena – 27 July 2013 – Pachuca CF v. Tigres UANL – Apertura Mexico
Nemanja Matia‡- 13 January 2013 – SL Benfica v. FC Porto – Liga Sagres
Louisa Necib 0 17 March 2013 – Olympique Lyonnais v. AS Saint-Etienne – D1 Feminine
Neymar – 15 June 2013 – Brazil v. Japan – FIFA Confederations Cup
Juan Manuel Olivera – 28 August 2013 – Nautico v. Sport Recife – Copa Sudamericana.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *