Home / Lajme / Maqedoni / Grabiten dy shkolla në rajonin e Tetovës

Grabiten dy shkolla në rajonin e Tetovës

Tetovë, 19 nëntor – Dy shkolla fillore gjatë fundjavës në rajonin e Tetovës kanë qenë cak i grabitjeve. Grabitjet kanë ndodhur në fshatrat Bërvenicë dhe Çellopek.

Nga shkolla fillore “Koço Racin” në kabinetin e informatikës janë vjedhur 3 kompjuterë, ndërsa në shkollën “7 Marsi” janë vjedhur mjete teknike kompjuterike. Policia ka kryer ekspertizën në vendin e ngjarjes, duke nisur hetimet për kapjen e grabitësve. (INA)

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *