Home / Lajme / Maqedoni / Incident në Kumanovë:Dy të rinj therren me thikë

Incident në Kumanovë:Dy të rinj therren me thikë

23 nëntor-Shtatëmbëdhjetë vjecari H.P., disa herë është goditur me thikë, i cili menjëherë është dërguar në Spitalin e Kumanovës, mirëpo për shkak të lëndimit serioz është dërguar në Qendrën klinike në Shkup.
Shoku i tij 18-vjeçari S.A., me lëndime më të lehta, është ndaluar për mjekim të mëtejshëm në Spitalin e Kumanovës.

Dy kumanovarë të rinj, dje pasdite janë therur me thikë, informon Televizioni “Kanal 5”.
Saktësisht incidenti ka ndodhur rreth orës 21:00, në rrugën “Mosha Pijade” që ndodhet në qendër të qytetit dhe në afërsi të Kopshtit për parashkollor “Angel Shajçe”.
Shtatëmbëdhjetë vjecari H.P., disa herë është goditur me thikë, i cili menjëherë është dërguar në Spitalin e Kumanovës, mirëpo për shkak të lëndimit serioz është dërguar në Qendrën klinike në Shkup.
Shoku i tij 18-vjeçari S.A., me lëndime më të lehta, është ndaluar për mjekim të mëtejshëm në Spitalin e Kumanovës.
Sulmuesit të cilët kishin 15 dhe 18 vjet, janë arrestuar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *