Home / Sport / Inter, 4 largime për 1 sulmues

Inter, 4 largime për 1 sulmues

Për këtë arsye Branca ka gati emrat e 4 futbollistëve që pritet të dalin në merkato dhe me shitjet e tyre synohet sulmuesi i Southampton, ishi i Romës, Pablo Daniele Osvaldo.

Interi i Massimo Morattit së shpejti do të jetë Interi i Erick Thohir. Ardhja e bosit indonezian në Milano pritet të ndodhë së shpejti dhe menjëherë pritet të investojë në afatin kalimtar te janarit.

Ja përse Marco Branca është duke bërë llogaritë e tij. Drejtori Teknik i Inter, në akord të plotë me teknikun Walter Mazzarri, ka gati listën e lojtarëve që në afatin kalimtar te dimrit do të nxirren në shitje.

Rreth 28 futbollistë në skuadër: shumë për një trajner si ai i San Vincenzos, që është mësuar të punojë me maksimumin 23-24 lojtarë.

Për këtë arsye Branca ka gati emrat e 4 futbollistëve që pritet të dalin në merkato dhe me shitjet e tyre synohet sulmuesi i Southampton, ishi i Romës, Pablo Daniele Osvaldo.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *