Home / Sport / Jovanovski definitivishtë ndahet nga Shkëndija

Jovanovski definitivishtë ndahet nga Shkëndija

24 nëntor-Pas mossukeseseve të një pas njëshme të ekipit kuqezi, dhe sidomos pas debaklit në përballjen me Rabotniçkin(5-0), përfundimisht nga pankina e këtij klubi largohet shefi i stafit teknik Gjore Jovanovski.Shkarkimi i Gjore Jovanovskit nga posti shef i stafit teknik është bërë publike edhe në faqen zyrtare të klubit

Pas mossukeseseve të një pas njëshme të ekipit kuqezi, dhe sidomos pas debaklit në përballjen me Rabotniçkin(5-0), përfundimisht nga pankina e këtij klubi largohet shefi i stafit teknik Gjore Jovanovski.
Shkarkimi i Gjore Jovanovskit nga posti shef i stafit teknik është bërë publike edhe në faqen zyrtare të klubit

Kryesia e klubit tetovar nuk është pajtuar me lojën e skuadrës së tij dhe pas kësaj disfate dhe eliminimit në cerekfinale të Kupës së Maqedonisë, Shkëndija humbi objektivin për një vend në arenën evropiane në sezonin e ardhshëm.
Kush do të jetë pasardhësi i tij në pankinë do të dihet këto ditë.Yllpres

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *