Home / Sport / Juve, Napoli dhe Roma pas Shaqirit

Juve, Napoli dhe Roma pas Shaqirit

Juventus, Napoli dhe Roma janë në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit me origjinë shqiptare, kontrata e të cilit me Bayern Munchen skadon në vitin 2016.

Gjithnjë i lënë në stolin e rezervave nga tekniku katalanas Pep Guardiola, ylli shqiptar i kampionëve të Gjemanisë dhe Europës, Bayern Munchen, Xherdan Shaqiri po mendon largimin nga Bundesliga.

E ardhmja e tij shihet e lidhur me Serie A në Itali, pasi tre “big” të kampionatit italian janë të interesuar për të.

Juventus, Napoli dhe Roma janë në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit me origjinë shqiptare, kontrata e të cilit me Bayern Munchen skadon në vitin 2016.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *