Home / Lajme / Maqedoni / Kafe Devolli edhe në Tetovë (VIDEO)

Kafe Devolli edhe në Tetovë (VIDEO)

23 nëntor – Siç dihet, në çdo prezantim marrin pjesë këngëtarja e njohur kosovare Leonora Jakupi dhe aktorja Leze Qene. Këngëtarja Leonora Jakupi në një pronocim për Televizionin Koha, tha se, qëllimi I preznatimit të sotëm është që edhe në qytetin e Tetovës të prezantohet Kafe Devolli.

Së shpejti Kafe Princ Devolli do të jetë present edhe në tregun e Tetovës. Shijen e kësaj kafe tetovarët do të kenë mundësi ta shijojnë pasi që sot është bërë edhe prezantimi I së njejtës në restoran Arra në Tetovë. Qindra gra të moshave të ndryshme, të profileve të ndryshme, nga sektori joqeveritar dhe organizata të tjera, kanë marrë pjesë në prezantimin e sotëm të kafes Devolli. Siç dihet, në çdo prezantim marrin pjesë këngëtarja e njohur kosovare Leonora Jakupi dhe aktorja Leze Qene. Këngëtarja Leonora Jakupi në një pronocim për televizionin Koha, tha se, qëllimi I preznatimit të sotëm është që edhe në qytetin e Tetovës të prezantohet Kafe Devolli, transmeton Tv KOHA. Ndërkaq, aktorja Leze Qene, thotë se të gjithë duhet të provojunë këtë kafe sepse e njejta dallon shumë nga cilësia e saj.Prezantimi I sotëm filloi me aktoren Leze Qena, e cila tregoi humor nga reperetoari I saj, kurse më pas në skenë është ngjitur këngëtarja Leonora Jakupi. Poashtu gjatë këtij evenimenti është shfaqur edhe një domuentar kushtuar kafes Princ Devolli.Ndërkaq, prezantimi I sotëm është përcjellur edhe me lojra të ndyrhsme shpërblyese për mysafirët. Kafe Princ Devolli kohë më parë është prezantuar edhe në Shkup, ndërsa pritet të jetë në treg edhe në Tetovë dhe në qytete të tjera, transmeton Tv KOHA.
AUTOR:(Urim HASIPI)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *