Home / Sport / Manchester United ia ndal hovin Arsenalit

Manchester United ia ndal hovin Arsenalit

Ky derbi zgjoi interesim të madh edhe në mesin e shqiptarëve, pasi të dy skuadrat angleze kanë tifozë të shumtë në vendin tonë, veçmas Man. United, ekip ky në të cilin luan edhe talenti i madh i futbollit Adanan Januzaj.

Skuadra lidere e Premiere League, Arsenali i Londrës e humbi ndeshjen derbi të kësaj jave të kampionatit kundër Manchester United, që fitoi me rezultat minimal 1:0, me golin e Van Persiet në minutën e 27-të të takimit.

Ky derbi zgjoi interesim të madh edhe në mesin e shqiptarëve, pasi të dy skuadrat angleze kanë tifozë të shumtë në vendin tonë, veçmas Man. United, ekip ky në të cilin luan edhe talenti i madh i futbollit Adanan Januzaj.

Ai nuk u paraqit në ndeshjen që u zhvillua sonte në Manchester, por kjo s’duhet ta shqetësojë dhe deprimojë, pasi ai është ende shumë i ri dhe ka para vetes edhe shumë e shumë derbi dhe ndeshje me Manchesterin në Premier Leqague, por edhe në Ligën e Kampionëve të Evropës.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *