Home / Lajme / Rajon / Në Prishtinë, Isa dhe Shpendi në balotazh

Në Prishtinë, Isa dhe Shpendi në balotazh

4 nëntor-I treti me radhë është Agim Çeku nga Partia Demokratike e Kosovës me 10.80 për qind, pasuar nga kandidati i AKR-së, Korab Sejdiu, me 6.42 për qind, ai AAK-së, Besnik Tahiri, me 4.34 për qind, Valon Murati nga LB-ja, me 1.65% dhe Visar Arifaj i Partisë së Fortë me 1.55 për qind të votave.

Nga rezultatet e fundit të Komisionit Qendror Zgjedhor bëhet e ditur se në garën për Prishtinën, prinë kryetari aktual Isa Mustafa me 43.14 për qind të votave, pastaj është Shpend Ahmeti me 31.49 për qind.

I treti me radhë është Agim Çeku nga Partia Demokratike e Kosovës me 10.80 për qind, pasuar nga kandidati i AKR-së, Korab Sejdiu, me 6.42 për qind, ai AAK-së, Besnik Tahiri, me 4.34 për qind, Valon Murati nga LB-ja, me 1.65% dhe Visar Arifaj i Partisë së Fortë me 1.55 për qind të votave.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *