Home / Sport / NIKE Vs ADIDAS, formacioni i Vitit me Yje

NIKE Vs ADIDAS, formacioni i Vitit me Yje

Dueli i milionave vë përballë shumë yje.Rivaliteti i tyre kishte nisur në finalen e Botërorit mes Brazilit e Francës ku NIKE kishte sponzorizuar Ronaldon dhe Brazilin ndërsa Adidas, Zidanen e Ronaldon.

Dy kompanitë e fuqishme i kanë të zgjedhur pothuajse të gjith lojtarët më të mirë në botë të cilët i veshin me fanelat e tyre. Dueli i milionave vë përballë shumë yje.Rivaliteti i tyre kishte nisur në finalen e Botërorit mes Brazilit e Francës ku NIKE kishte sponzorizuar Ronaldon dhe Brazilin ndërsa Adidas, Zidanen e Ronaldon. NIKE sponzorizon lojtarë si Ronaldo, Ibrahimovic, Neymar, Ribery. Pirlo,e Lewandowski ndërsa Adidas e ka në vetë Super Messin, Luis Suarezin, Van Persien, Xavin, Cavanin, Balen e Robbenin.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *