Home / Lajme / Rajon / Parandalohet antentati ndaj kyeministrit turk

Parandalohet antentati ndaj kyeministrit turk

21 nëntor – Mediat shtetërore turke kanë raportuar se forcat e rendit kanë qëlluar dhe plagosur një person në kryqytetin turk, Ankara.

Thuhet se personi në fjalë po mbante në eksploziv jashtë zyrës së kryeministrit turk, Recep Tayyp Erdogan.

Pamjet televizive tregojnë rrugët përreth, të cilat ishin bllokuar nga policia.

Aktualisht, nuk ka detaje të tjera për rastin.

Gjithashtu lexo

“Balena Blu” shënon një tjetër viktimë, adoleshenti vret veten me qese plastike

Loja “Balena Blu” vazhdon që t’i marrë jetën adoleshentëve. Një 14 vjeçar indian dyshohet se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *