Home / Lajme / Maqedoni / Parulla ‘SMËRT ZA SHIPTARI’- Perseri ne Prilep

Parulla ‘SMËRT ZA SHIPTARI’- Perseri ne Prilep

02.Nentor… Prilep: Grafite antishqiptare e anti islame

Parullat kundër shqiptarëve dhe myslimanëve në Maqedoni vazhdojnë të shprehen pandërprerë publikisht, n muret e institucioneve të ndryshme.

Në njërën fotografi që është bërë në stadiumin e Prilepit shkruan në maqedonisht “Vdekje për shqiptarët”, kurse në tjetrën foto që gjendet te spitali i qytetit të Prilepit shkruan “Stop islamit”.

Tek dy fotografitë gjithashtu është i vizatuar edhe nga një kryq. Policia ende nuk ka ndërmarrë asnjë hap për gjetjen e autorëve të këtyre grafiteve si dhe nuk ka ndërmarrë asgjë që ata të fshihen, duke e parandaluar në këtë mënyrë edhe ndjelljen e urrejtjes ndërfetare e ndëretnike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *