Home / Lajme / Maqedoni / Protesta antiqeveritare ‘Mjaftë më’

Protesta antiqeveritare ‘Mjaftë më’

4 nëntor-
“Mjaftë më me ndarje në të gjitha aspektet, partizimin e shtetit dhe të gjitha institucioneve, punësimet partiake, dënime e larta dhe korrupsionin, satanizimet e atyre që mendojnë kundërt si dhe censurimin e medias”, theksuan organizatorët e protestës “Mjaftë më”.

Në Shkup nesër në mbrëmje do të mbahet protesta e shoqatave joqeveritare me moton “Mjaftë më” që drejtohet kundër Qeverisë së Maqedonisë.

Organizatorët e protestës theksuan se përmes saj do ti dërgoj sinjal dhe porosi qeverisë se kjo që po ndodhë më nuk do të mund të tolerohet.

“Mjaftë më me ndarje në të gjitha aspektet, partizimin e shtetit dhe të gjitha institucioneve, punësimet partiake, dënime e larta dhe korrupsionin, satanizimet e atyre që mendojnë kundërt si dhe censurimin e medias”, theksuan organizatorët e protestës “Mjaftë më”.

Kjo lëvizje qytetare i ka bërë thirrje qytetarëve të vendit për përkrahje masive të kësaj proteste.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *