Home / Lajme / Maqedoni / RDSH vazhon me zgjedhjet e kryetarëve

RDSH vazhon me zgjedhjet e kryetarëve

18 nëntor-Në punimet e kuvendeve u zgjodhën kryetarët e rinjë të degëve.Në këto kuvende ka qenë i pranishëm edhe kryetari i partisë demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, i cili ka folur për pozitën e rëndë të shqiptarëve në Maqedoni.

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë në rajonin e komunave Bogovinë, Zhelinë, Tearcë dhe Bërvenicë ka mbajtur kuvendet e degëve në kuadër të Rinisë Demokratike Shqiptare.
Në punimet e kuvendeve u zgjodhën kryetarët e rinjë të degëve.

Në këto kuvende ka qenë i pranishëm edhe kryetari i partisë demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, i cili ka folur për pozitën e rëndë të shqiptarëve në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *