Home / Sport / Ribery refuzoi Barçën dhe Realin

Ribery refuzoi Barçën dhe Realin

“Barcelona dhe Real Madridi janë ekipe shumë të mëdha dhe ishte një periudhë ku të dyja ekipet ishin të interesuar në mua. Më pëlqejnë të dyja, por ishte një moment kur isha më afër Realit se Barcelonës. Zidane më kërkoi në Madrid dhe bëri gjithçka që mundej. Por, nuk jam i interesuar të transferohem pasi Bayerni është familja ime”, u shpreh Ribery.

Ylli i Bayern Munichut, Franck Ribery ka zbuluar se ishte afër të transferohet në La Liga. Reprezentuesi francez kishte oferta nga Barcelona dhe Real Madridi. Por, ish futbollisti i Marseilles dhe Galatasarayt tregon se ishte afër transferimit në ‘Santiago Berbaneu, pas insistimit nga ana e bashkëkombësit, Zinedine Zida.

“Barcelona dhe Real Madridi janë ekipe shumë të mëdha dhe ishte një periudhë ku të dyja ekipet ishin të interesuar në mua. Më pëlqejnë të dyja, por ishte një moment kur isha më afër Realit se Barcelonës. Zidane më kërkoi në Madrid dhe bëri gjithçka që mundej. Por, nuk jam i interesuar të transferohem pasi Bayerni është familja ime”, u shpreh ai.

Ribery ishte transferuar në ‘Allianz Arena’ në vititn 2007 nga Marseille. Ai me ekipin bavarez ka zhvilluar rreth 167 ndeshje, derisa ka realizuar 57 gola

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *