Home / Sport / Ronaldo kryeson listën për Këpucën e Artë

Ronaldo kryeson listën për Këpucën e Artë

Reprezentusi portugezi mbetet i pari me 32 pikë, kurse rival kryesor nga ligat e njohura e ka Diego Costan e Atletico Madrid, që deri tani ka tubuar 26 pikë. Listën e top 10 e vazhdojnë lojtarët nga ligat e ndryshme e të panjohura.

Se sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo po kalon super formë edhe këtë edicion e dëshmon fakti që portugezi e kryeson listën për ta fituar “Këpucën e Artë”.

Reprezentusi portugezi mbetet i pari me 32 pikë, kurse rival kryesor nga ligat e njohura e ka Diego Costan e Atletico Madrid, që deri tani ka tubuar 26 pikë. Listën e top 10 e vazhdojnë lojtarët nga ligat e ndryshme e të panjohura.

Kujtojmë se vitin e kaluar fitues i këtij çmimi ka qenë sulmuesi argjentinas, Lionel Messi.Se sulmuesi i real Madridit, Cristiano Ronaldo po kalon super formë edhe këtë edicion e dëshmon fakti që portugezi e kryeson listën për ta fituar “Këpucën e Artë”.

Reprezentusi portugezi mbetet i pari me 32 pikë, kurse rival kryesor nga ligat e njohura e ka Diego Costan e Atletico Madrid, që deri tani ka tubuar 26 pikë. Listën e top 10 e vazhdojnë lojtarët nga ligat e ndryshme e të panjohura.

Kujtojmë se vitin e kaluar fitues i këtij çmimi ka qenë sulmuesi argjentinas, Lionel Messi.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *