Home / Lajme / Maqedoni / Shkupi, shënon Ditën e çlirimit

Shkupi, shënon Ditën e çlirimit

Shkup, 13 nëntor – Me disa manifestime kulturore, humanitare dhe sportive, sot do të shënohet 13 Nëntori – Dita e çlirimit të Shkupit.

Me këtë rast, kryetari i i Qytetit të Shkupit do të takohet me përfaqësues të Këshillit të qytetit të Lidhjes së luftëtarëve nga Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare e Maqedonisë.

Një delegacion i Qytetit të Shkupit do të vendosë lule para Përmendores së çlirimtarëve të Qytetit të Shkupit në Varrezat e partizanëve “Butel” dhe para përmendores gjeneral Mihajllo Apostollski.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *