Home / Sport / Spastrim në Milan

Spastrim në Milan

Vajza e Silvio Berlusconit , Barbara , është duke planifikuar një spastrim të madh në ‘San Siro’. Rossonerët po mundohen të heq ndikimin e menaxherit të famshëm Mino Raiola nga klub.

Skuadra e Milanit po mendoj të filloj një revolucion në skuadër. Sipas të përditshmes sportive italiane Corriere dello Sport, vajza e Silvio Berlusconit , Barbara , është duke planifikuar një spastrim të madh në ‘San Siro’. Rossonerët po mundohen të heq ndikimin e menaxherit të famshëm Mino Raiola nga klub. Me këtë, Milani synon ta shes sulmuesin kontrovers, Mario Balotelli gjatë afatit kalimtar të janarit. Thuhet se ish sulmuesi i Interit dhe Manchester Cityt mund të përfundoj te skuadra franceze, PSG për 30 milion euro. Përveç Balotellit, Mino Raiola është edhe agjent i M’Baye Niang, Ignazio Abate dhe Robinhos. Edhe këta tre të fundit janë në listë për tu larguar nga ‘San Siro’.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *