Home / Lajme / Maqedoni / Tre shqiptar të rinjë humbin jetën në Kërçovë

Tre shqiptar të rinjë humbin jetën në Kërçovë

28 nëntor-Akisdenti i rrëndë ka ndodhur në momentin kur vetura “Golf” me targa të Kërçovës duke lëvizur nëpër rrugën “Uzhiçka Republika” tek stacioni i trenit, ka dalë në korsinë e majtë, dhe me anën e përparme i ka ra trotoarit dhe në shtyllën elektrike prej betoni, me çka vetura është rrokullisur dhe është përplasur për një shtëpi.

Tre shqiptar të rinj kanë humbur jetën sot në një tragjedi komunikacioni në Kërçove njofton policia. Ata janë 15 vjecari Murat A, Admir V. 25 dhe Jeton E. 25 vjeç, transmeton portali Shqipmedia.

Dy djem të lënduar më lehtë janë G.S.(27) dhe R.S.(26) të cilët janë dërguar në spitalin e Ohrit “St. Erasm”

Akisdenti i rrëndë ka ndodhur në momentin kur vetura “Golf” me targa të Kërçovës duke lëvizur nëpër rrugën “Uzhiçka Republika” tek stacioni i trenit, ka dalë në korsinë e majtë, dhe me anën e përparme i ka ra trotoarit dhe në shtyllën elektrike prej betoni, me çka vetura është rrokullisur dhe është përplasur për një shtëpi.

Të tre personat kanë ndëruar jetë në vendin e ngjarjes. Gjithashtu janë kryer hetime nga gjykata hetimore si dhe nga Policia e Kërçovës. Gjatë ditës mjeku ligjor do t’ju bëjë autopsi personave të vdekur./Shqipmedia

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *