Home / Lajme / Maqedoni / Aksident i 38 veturave në Sërbi, pjesëmarrës edhe mërgimtar shqiptar

Aksident i 38 veturave në Sërbi, pjesëmarrës edhe mërgimtar shqiptar

22 dhjetor-Përplasja ka ndodhur për shkak të mjegullës së dendur që e ka reduktuar në mënyrë drastike dukshmërinë në këtë fushë. Trafiku zhvillohet nëpër rrugët alternative përmes Sremska Mitrovicës, Ruma mbi Pecinci Simanovçi.

Departamenti i Policisë Sremska Mitrovica tha se këtë mëngjes rreth 7:30, në autostradën Batrovçi – Beograd, në mes vendit Pecinic dhe Simanovçi, ka pasur një përplasje zinxhir te automjeteve me pjesëmarrje të mbi 38 automjeteve te targa te Zvicres,Gjermanisë,Serbisë etj.. raportohet se ka shum të lënduar,raportohet se ka edhe dy persona të vdekur.

Përplasja ka ndodhur për shkak të mjegullës së dendur që e ka reduktuar në mënyrë drastike dukshmërinë në këtë fushë. Trafiku zhvillohet nëpër rrugët alternative përmes Sremska Mitrovicës, Ruma mbi Pecinci Simanovçi.
Hetimi vendin e ngjarjes është në vazhdim.
Në vend janë pjesëtarë të Departamentit të Emergjencave, shërbimet emergjente, Automobilistikë Shoqata e Serbisë, shërbimet e rimorkimit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *