Home / Lajme / Maqedoni / Alimurat Iseni Lati do te varoset neser(e diel) ne oren 12,00 ne Dobrosht

Alimurat Iseni Lati do te varoset neser(e diel) ne oren 12,00 ne Dobrosht

21.12.2013. Veprimtari dhe gazetari qe punoi e veproi ne Danimarke nderoi jete pas nje semundje te rende dite me pare ne Kopenhage.

Familja Iseni nga Dobroshti i Tetoves, njofton te afermit, miqt, shoket, se varrimi i te ndjerit Alimurat Iseni Lati do te behet neser ( e diel) 22 Dhjetor 2013,pas faljes se Namazit te drekes ne varezat e Fshatit Dobrosht.
Perndryshe Alimurat Iseni Lati nderoi jete ne moshen 51 vjecare, pas nje semundje te rende ne njerin nga spitalet e Kopenhages me date 18 dhjetor te ketij muaji.
Vite me radhe vullnetarisht punoi ne radion Projekti 21 , radio kjo qe emiton program ne gjuhen shqipe per shqiptaret qe jetojne dhe punojne ne Danimark, duke dhene te pamunduren nga vetja e tij ne realizimin e emisioneve e debateve te ndryshme drejt ruajtjes se identitetit kombetar, dhe ruajtjes se vlerave te tradites e kultures shqiptare.
I ndjeri Alimurat Iseni Lati do te ngelet gjithmone ne kujtimet tona.
Zoti e shperbleft me xhenet.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *