Home / Lajme / Maqedoni / Anulohen fluturimet e mëngjesit nga aeroporti i Shkupit

Anulohen fluturimet e mëngjesit nga aeroporti i Shkupit

Shkup, 25 dhjetor – Në Aeroportin e Shkupit mëngjesin e sotëm janë anuluar fluturimet nga dhe për në Stamboll, ndërsa gjatë natës janë realizuar fluturimet dhe aterrimet e parashikuara për dhe nga Lubjana.

Sipas Lidhjes Auto-Moto të Maqedonisë, trafiku nëpër të gjitha rrugët magjistrale dhe rajonale të vendit zhvillohet pa ndalesa nëpër rrugë të lagështa.
Reshje të dobëta të shiut ka në pjesën jugperëndimore dhe lindore të shtetit. Në grykat malore janë të mundura shembje të vogla në akset Koçan-Dellçevë, Berovë – Vinicë, Mavrovë – Dibër – Strugë, Strazhë, Demir Kapi – Udovë dhe Katllanovë – Veles.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *