Home / Sport / Bayern në finalen e botërorit të klubeve

Bayern në finalen e botërorit të klubeve

Ekipi nga Allianz Arena ka dominuar në këtë takim, derisa rezultati i takimit ka mundur të jetë edhe më i thellë. Golat për ekipin e Pep Guardiolas i realizuan: Franck Ribery (40), Mario Mandzukic (44) dhe Mario Gotze (68).

Bayern Munich është kualifikuar në finale të Botërorit të klubeve. Ekipi bavarez, në gjysmëfinale të kësaj gare, e ka mposhtur skuadrën kineze Guangzhou Evergrande me rezultat 3:0.

Ekipi nga Allianz Arena ka dominuar në këtë takim, derisa rezultati i takimit ka mundur të jetë edhe më i thellë. Golat për ekipin e Pep Guardiolas i realizuan: Franck Ribery (40), Mario Mandzukic (44) dhe Mario Gotze (68).

Në këtë përballje ka luajtur edhe Xherdan Shaqiri. Mesfushori kosovar është inkuadruar në lojë në minute e 72-të në vend të Frank Riberys.

Bayern është afër ta kompletoj në super sezon, pas triumfit në Bundesligë, Ligën e Kampionëve, Kupën e Gjermanisë dhe Superkupën e Evropës.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *