Home / Lajme / Maqedoni / Bienalja e gjashtë e Grafikës në Tetovë (VIDEO)

Bienalja e gjashtë e Grafikës në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 27 dhjetor – Mbrëmë në Tetovë është hapur bienalja e gjashtë e radhës në grafikë, që organizohej nga muzeu I rrethinës së Tetovës.

Me këtë rast në këtë bienale janë prezantuar edhe rreth 150 autorë. Vele Cvetanovski organizator i kësaj bienale thekson se në këtë bienale janë prezantuar 450 grafika nga 32 vende të botës. Veprat e tyre janë të punuara në teknika të ndryshme, prej atyre klasike dhe deri tek ato modern, por me stile të ndryshme dhe diskurse krijuese. Për ne është nder i madh dhe nxitje dhe në këtë mënyrë treguam se arti nuk njeh dhe nuk krijon kufij tha ai. Në këtë bienale krahss shteteve fiqnje poashtu prezantohet edhe republika e Kosovës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *