Home / Sport / CR7 kthehet për të vënë rekord

CR7 kthehet për të vënë rekord

Real Madridi ka regjistruar fitore prej 2-0 si mysafir i Kopenhagës, në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Luka Modric pranoi një top nga Isco dhe e zhbllokoi rezultatin (25’) dhe ky ishte goli i vetëm i pjesës së parë.

Në fillim të gjysmës së dytë (48’), Cristiano Ronaldo e dyfishoi epërsinë pas angazhimit të Marcelos dhe Pepes.

Me këtë gol, superportugezi e theu rekordin për numrat e golave të shënuar gjatë një edicioni në fazën grupore. Ai ka shënuar nëntë gola në fazën grupore gjatë sezonit 2013/2014 në Ligën e Kampionëve.

Nga tetë gola në një sezon të fazës grupore kanë të shënuar Hernan Crespo, Ruud van Nistelrooy, Filippo Inzaghi dhe Zlatan Ibrahimovic.

Për më shumë, goli i Ronaldos ishte goli 800-të jubilar i Los Blancos në garat evropiane.

Real Madridi ka arkëtuar 16 pikë nga gjashtë xhiro në Grupin B dhe kualifikohet nga pozita e parë në këtë grup.

Skuadra e dytë që do të kualifikohet do të vendoset në mes të

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *