Home / Sport / Del Bosque: Mund ta ri-fitojmë Botërorin

Del Bosque: Mund ta ri-fitojmë Botërorin

1Share1Tweet0Share

Përzgjedhësi i Spanjës, Vicente Del Bosque, beson se Spanja mund të shkruajë historinë duke u bërë ekipi i parë që e fiton Kampionatin Botëror dy herë radhazi

Spanja arriti që të bëhet kombëtarja e parë që e ngriti kampionatin evropian dy herë radhazi, teksa këtë dëshiron ta bëjë Del Bosque edhe me Botërorin vitin e ardhshëm në Brazil.“Ne kemi cilësinë dhe përvojën për ta fituar trofeun”, ka theksuar Del Bosque.Ai shprehu shqetësimin për kalendarin e ngjeshur të këtij sezoni, pasi konsideron se finalja në Lisbonë e Ligës së Kampionëve më 24 maj nuk i lë shumë hapësirë përgatitjes kombëtareve për fillimin e Botërorit më 12 qershor.  

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *