Home / Lajme / Maqedoni / Dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara (VIDEO)

Dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara (VIDEO)

Tetovë, 26 dhjetor – Me rastin e festave të fund vitit zyra nacionale e presidentit Gjorgje Ivanov ka shpërndarë dhurata në shkollën Lirija dhe Kikish për fëmijët me aftësi të vecanta.

Qëllimi i këtij aktiviteti është që edhe këta fëmijë të gëzohen me rastin e festave dhe në fytyrat e tyre të ketë buzëqeshje.

Përfaqësuesja nga zyra nacionale e presidentit në Tetovë, Pranvera Imeri u shpreh se është një kënaqësi e vecantë që të organizosh aktivitete të këtilla dhe ti bësh të ndjehen të lumtur këta fëmijë qoftë edhe me dhurata simbolike, që në fytyrat e tyre të shtohet buzëqeshja.

Gjithashtu ajo shfrytëzoi rastin tua uroj festat e fund vitit fëmijëve duke u dëshiruar shumë shëndet dhe lumturi.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *