Home / Lajme / Maqedoni / Dy plaçkitje të rënda në Gostivar, hajnat shkaktojnë dëm mbi 12 mijë euro

Dy plaçkitje të rënda në Gostivar, hajnat shkaktojnë dëm mbi 12 mijë euro

14.12.2013. Persona të panjohur kanë plaçkitur në shtëpinë e A.S.(53) në fshatin Toplicë dhe më pas janë larguar duke shkaktuar dëm prej 10.000 euro

Persona të panjohur kanë plaçkitur në shtëpinë e A.S.(53) në fshatin Toplicë dhe më pas janë larguar duke shkaktuar dëm prej 10.000 euro.

Pas inspektimit, me urdhër të prokurorit publik, është konstatuar se hajnat, në shtëpinë e emigrantit, në shtëpinë e të cilit për një kohë të gjatë nuk ka patur askush, kanë hyrë nëpër dritaren e bodrumit. Gjatë kërkimit, kanë gjetur një qese në të cilën ka patur bizhuteri ari.

Vjedhje e rëndë ështër egjistruar edhe në fshatin Forinë, ku nga shtëpia e A.E.(50), dje në mbrëmje janë vjedhur para, bizhuteri arid he një telefon celular. Dëmi konsiderohet të jetë reth 140 mijë denarë.

Policia është në kërkim të hajnave

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *