Home / Lajme / Maqedoni / EuroPetrol me kapacitete të reja në Bërvenicë (VIDEO)

EuroPetrol me kapacitete të reja në Bërvenicë (VIDEO)

Tetovë, 27 dhjetor – Edhe një kapacitet i ri hotelerik u promovua sot në komunën e Bërvenicës.

Bëhet fjalë për kompaninë Euro-Petrol e cila në rrugën e bërvenicës, krahas pompës së benzinës ku qytetarët mund të furnizohen me derivate të naftës, sot ka lëshuar në përodrim edhe motelin me dy kate me dhjetëra dhoma.

Kompleksi euro petrol do të vazhdojë edhe më tej me rindërtimin e objektetit me hapjen e të dy hapësirave të tjera me të cilat planifikikohet një restoran dhe një supermarket, brend i njohur.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *