Home / Lajme / Maqedoni / Eurosuperi lirohet për gjysmë denari

Eurosuperi lirohet për gjysmë denari

16 dhjetor-Sipas komisionit rregullatorë të energjetikës çmimi i ri i Eurosuper BS-98 do të jetë 79, 50 denarë.

Nga mesnata çmime të reja të karburanteve. Eurosuper BS-98 do të jetë më i lirë për gjysmë denari, përderisa çmimi i dizelit dhe Eurosuper BS-95 do të mbetet i njëjtë.
Sipas komisionit rregullatorë të energjetikës çmimi i ri i Eurosuper BS-98 do të jetë 79, 50 denarë.
Ndërkaq çmimi i Eurosuper BS-95 mbetet 78 denarë, dizeli do të shitet për 70 denarë për litër ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri 59 denarë për litër.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *